چرا باید از چرخ صندلی خود مراقبت کنید ؟

چرا باید از چرخ صندلی خود مراقبت کنید ؟ هیچ کس نمیخواهد روی صندلی آسیب دیده بنشیند، بنابراین مهم است که از هر جنبه ای مراقب صندلی چرخدار خود باشید، اگر دوست دارید که یک زندگی طولانی و موثر داشته باشید. حتی کوچکترین مشکلات صندلی نیز می تواند منجر به شکستگی و صدمه دیدن صندلی شود که به تعمیر نیاز پیدا میکند. در حالیکه تعمیر و نگهداری منظم می تواند از این مشکلات پیشگیری کند.

صندلی اداری شما به مرور زمان با سایش و فشار زیاد روبرو می شود. وزن پیوسته بر روی صندلی و حرکتی که متحمل می شود، باعث می شود که به مرور زمان از استحکام صندلی گرفته شود. علاوه بر این می توان خاک و ساییدگی های دیگر ، که شامل چگونگی استفاده از صندلی می باشد، بروز این آسیب را افزایش دهد.

یکی از این مشکلات قطعا مربوط به کسترهای صندلی چرخدار است که باید به طور مرتب بررسی شوند، که به صورت واضح هر گونه آسیب ، سایش و پارگی قابل مشاهده است.

چرخ را در محفظه کستر بچرخانید و آن را بدون مانع حرکت دهید. در صورت شک و تردید از هر گونه آسیب احتمالی، به دنبال مشاوره یا تماس با یک تعمیرکار صندلی حرفه ای باشید ، تا از بروز مشکل جلوگیری شود.

 

چرا باید از چرخ صندلی خود مراقبت کنید

چرا باید از چرخ صندلی خود مراقبت کنید

چگونگی تعمیر چرخ صندلی

برای تعمیر چرخ صندلی ، ابتدا صندلی را به سمت بالا بچرخانید. سر صندلی را روی زمین قرار دهید تا چرخ ها در هوا باشند. این کمک خواهد کرد که دسترسی کامل به کسترها در پایین صندلی داشته باشید. برای هر نشانه ای از آسیب دیدن  ، هر چرخ را بررسی کنید.

در صورت مشاهده نشدن مشکل جدی بهتر است یک ظرف را با یک مواد شوینده خفیف و آب گرم پر کنید و اقدام به تمیز کردن هر چرخ بکنید.

در ابتدا یک پارچه تمیز را بردارید و محل چرخ را از خاک تمیز کنید.

بعد از یک ساب پنبه برای تمیز کردن قسمت های سخت چرخ صندلی استفاده کنید.

ساب پنبه را در محلول شوینده و آب بشویید و تمام قطعات چرخ ها و کاست ها را با دقت تمیز کنید.

هر گونه الیاف فرش یا مو را از کسترها با یک جفت موچین یا قیچی با نوک تیز بردارید.

یک چراغ قوه را در چرخان بزنید تا اطمینان حاصل شود که همه انسداد ها حذف شده اند.

سپس بعد  از تمیز کردن به وسیله ی یک ماده روان کار آن را روان کاری میکنیم.

چرا باید از چرخ صندلی خود مراقبت کنید

برای خرابی گسترده تر چرخ صندلی یا شکستن چرخ صندلی بایستی اقدام به تعویض چرخ صندلی نمود و با یک شرکت تعمیرات صندلی برای رفع خرابی مشورت گرفت .

برای مطالعه بیشتر در مورد تعویض چرخ صندلی کلیک کنید .