تعویض و تعمیر روکش صندلی در شرکت تکنیکال صنعت

تعویض و تعمیر روکش صندلی : همه ما قطعا در خانه خود صندلی هاي قديمي اي داريم كه نمي دانيم با آنها چه كنيم . یکی از كارهايي كه براي تعميرات صندلی هاي قديمي مي توانيم انجام دهيم اين است كه به سراغ تشك آن برويم و پارچه آن را تعویض كنيم، با تعویض روکش صندلی مي توانيد به سادگی آن را نو کنید. البته برای نونوار کردن صندلی های قدیمی که اسکلت آنها سالم است می توانید روکش صندلی را عوض کنید.

تعویض و تعمیر روکش صندلی

روکش صندلی

وقتی رنگ و روی پارچه روکش صندلی از بین می رود ، صندلی چوبی یا فلزی شما دیگر زیبایی سابق را ندارد اما این دلیل مناسبی برای دور انداخت ان نیست چرا که اگر اسکلت صندلی سالم باشد شما می توانید با تعویض روکش صندلی یک صندلی نو داشته باشید. بعد از انکه عوض کردن روکش صندلی را به تعمیر صندلی تکنیکال صنعت سپردید هر چند وقت یک بار می توانید صندلی هایی با ظاهری نو داشته باشید.

 

 

وسایل مورد نیاز برای تعویض روکش صندلی قدیمی

وسایل مورد نیاز :

  • کمی پارچه با رنگ دلخواه
  • فوم برای نشیمن صندلی
  • میخ کش
  • دستگاه دوخت صنعتی
  • پیچ گوشتی
  • انبردست

تعویض و تعمیر روکش صندلی

نحوه تعویض روکش صندلی

مرحله اول
تعویض و تعمیر روکش صندلی :اول باید نشیمنگاه یا تشك صندلي را از بدنه آن جدا نماييد.

برای این کار صندلی را برعکس کنید و از انبردست و پیچ گوشتی کمک بگیرید؛ البته نحوه برداشتن رویه هر صندلی ای می تواند متفاوت باشد. باید ببینید که صندلی شما چگونه است.

 فرقي نمي كند كه با كمك يك پيچ گوشتي و انبر استفاده كنيد و يا هر وسيله ديگري. معمولا بسياري از تشك هاي صندلي با كمك منگنه بسته بندي شده اند كه شما مي توانيد به راحتي آن را باز كنيد. برای تعویض روکش صندلی اينكه بخواهيد تشك جديدي از ابتدا براي صندلي خود جايگزين نماييد كار بسيار سخت و پيچيده اي خواهد بود . مراحل بيشتري را به دنبال خواهد داشت؛ بنابراين بهتر از به فكر بهبود تشكي كه در دست داريد باشيد.

 

مرحله دوم
تعویض و تعمیر روکش صندلی : حالا نوبت آن رسیده که رویه اصلی صندلی را حذف کنید. برای این کار از میخ کش و انبردست کمک بگیرید.

 

تعویض و تعمیر روکش صندلی

مرحله سوم
تعویض و تعمیر روکش صندلی : پس از برداشتن روکش صندلی باید بررسی کنید که آیا ساختار خود نشیمنگاه سالم است یا احتیاج به تعویض دارد. اگر سطح نشیمن صندلی خراب بود، می توانید روی آن فوم بکشید تا سطحی نرم داشته باشد. در هر صورت استفاده از فوم، دلخواه است.

مرحله چهارم
تعویض و تعمیر روکش صندلی : حالا باید پارچه را روی نشیمنگاه بکشید. قبل از کشیدن پارچه، آن را اتو کنید تا سطحی صاف و مرتب داشته باشید.

برای تعویض روکش صندلی حتما طول، عرض و ارتفاع تشك خود را به خوبي اندازه گيري نماييد. فرقي نمي كند كه تشك صندلي شما منحني و گرد باشد يا مربع و مستطيل. شما بايد ابعاد دقيقي از آن پيدا كنيد. بعد از آن بايد به دنبال پارچه مورد نظر خود باشيد كه تصميم به جايگزين كردنش بر روي تشك صندليتان هستيد. در اين زمان لازم است مقداري بيشتر از ابعاد صندلي را براي ابعاد پارچه خود در نظر بگيريد. (دست شما در اين مرحله باز خواهد بود.)

 

مرحله پنجم
تعویض و تعمیر روکش صندلی : پارچه ها را به وسیله دستگاه دوخت صنعتی به سطح نشیمنگاه وصل کرده و از ثابت و محکم ماندن شان اطمینان حاصل کنید.

تعویض و تعمیر روکش صندلی

مرحله ششم

تعویض و تعمیر روکش صندلی : حالا اسپري فيكساتور و محافظي را تهيه كرده و بر روي تشك خود بزنيد تا از استحكام آن اطمينان خاطر حاصل نماييد. اجازه دهيد يك شب در فضاي بيروني بماند تا رطوبت آن به طور كامل گرفته شود. فقط مراقب باشيد كه آن را در جايي بگذاريد كه پرندگان به سراغش نيايند و از خطرات اين چنيني در امكان باشد!

 

تشك صندلي خود را برداريد و بر روي بدنه صندلي تان نصب نماييد. به همین سادگی تعویض روکش صندلی شما به پایان رسید. در زیر نمونه هایی از تعمیر و تعویض روکش صندلی را مشاهده کنید .